Skip to main content

ویژگی های شگفت انگیز چوب ترمو فنلاندی
ترمو نوع دیگری از چوب ها است که به آن دوست دار محیط زیست هم می گویند؛ چرا که این مدل چوب آسیبی به محیط زیست نمی زند. شاید برای شما سوال شود که مگر ممکن است چوبی که از تنه درختان تولید می شود، آسیب رسان نباشد. برای این که کنجکاوی شما برطرف شود، پیشنهاد می کنیم که این متن کاربردی در مورد ویژگی ترمو فنلاندی را مطالعه نمایید.

انسان از ابتدا کارهایی انجام داده است که باعث پیشرفت در زمینه صنعت و دیگر رشته ها شده است؛ یکی از این صنایع، صنعت چوب می باشد که از دیرباز علاقمندان زیادی داشته است.ترمو فنلاندی، چوبی است که مورد بازدید همه قرار گرفته است و شما می توانید انواع آن را از سایت آوا چوب تهیه کنید؛ چرا که این کمپانی از سال ۱۳۸۲ شروع به کار کرده و تا به الان خوش درخشیده است.

ویژگی ترمو فنلاندی
چوب ترمو فنلاندی چیست؟
نمونه ای از چوب های طبیعی درختی است که در کشور فنلاند رشد می کنند؛ این چوب، توسط یک سری فرایند های شیمیایی تبدیل به چوبی با قابلیت های فراوان می شود. از آن می توان در سونا، روکش های فلزی و غیره استفاده کرد. از ویژگی ترمو فنلاندی میتوان گفت دارای وزنی سبک بوده و در انواع مختلف ساخته می شود. شما می توانید انواع این چوب را از سایت آوا چوب تهیه کنید.

آیا ترمو فنلاندی می تواند انتخابی ایمن باشد؟
این چوب از کاج و صنوبر درست می شود؛ برای همین است که مقاومت بیشتری نسبت به بقیه چوب ها دارد. ترمو را می توان جزء مواد تجدید پذیر دانست؛ زیرا در فرایند تولید آن هیچ گونه مواد شیمیایی که به چوب آسیب بزند وجود ندارد. این ویژگی ترمو فنلاندی خوب باعث شده تا این چوب مورد بازدید و استقبال افراد زیادی قرار بگیرد.

آیا چوب ترمو دوام بالایی دارد؟
چوبی است که به محیط زیست آسیب نمی رساند؛ زیرا در دمای بالا، آب و هوای مختلف و … دارای مقاومت بالایی است. به همین دلیل است که اکثر خانه های چوبی از این چوب ساخته می شوند. رنگ چوب ترمو به رنگ طلایی یا قهوه ای روشن است و همین موضوع زیبایی فضا را دو چندان می کند.

روکش بیرونی با چوب ترمو
همان طور که گفته شد ترمو فنلاندی می تواند در گرما، سرما، برف، باران و غیره بسیار مقاوم باشد. از این چوب برای نمای بیرونی، تزئینات نرده ها و غیره می توان استفاده کرد. می توان برای انواع ترمو فنلاندی یک رنگ روغن را به سلیقه خود انتخاب کنید و در رنگ آمیزی نرده ها و غیره از آن استفاده نمایید.

مزیت چوب ترمو فنلاندی
ثبات ابعادی
تعادل رطوبت
مقاومت بالا در برابر پوسیدگی
حرارت را کاهش می دهد.
رنگ آن ثابت است.
در تولید آن از مواد شیمیایی مضر استفاده نمی شود.
برای تهیه چوب ترمو، ما سایت آوا چوب را به شما معرفی می کنیم؛ این فروشگاه بزرگ یکی از با تجربه ترین مراکز فروش در ایران می باشد. بنابراین با اطمینان کامل خرید خود را از این سایت معتبر انجام دهید.

چوب ها طبقه بندی جداگانه ای دارند؛ زیرا خواص آن ها با هم متفاوت است و هر چوب در طبقه ای مخصوص به خود قرار می گیرد. وقتی حرارت چوب افزایش پیدا می کند خصوصیات چوب هم به آرامی شروع به تغییر می کند. برای مثال، اگر چوب در دمای ۲۰۰ درجه قرار بگیرد، خواص آن شروع به تغییر می کند و امکان دارد که از قبل خود بهتر باشد و بر عکس.

چوب های ترمو خواصی مشابه به هم را دارند و شما با توجه به سلیقه خود می توانید هریک از نمونه های آن را تهیه نمایید.

نکته هایی که باید در خرید چوب ترمو به آن توجه کنید
اولین نکته ای که در خرید ترمو باید به آن توجه کرد این است که تمام چوب های حرارتی که در بازار وجود دارند معتبر نیستند، زیرا این چوب را شرکت ها تحت پوشش محیط زیست تولید می کنند.
از چوب ترمو می توانید برای سقف های چوبی، کف سازی، روکش فلزی و غیره استفاده کنید که نمای زیبایی را به مکان می دهد.
یکی دیگر از ویژگی ترمو فنلاندی این است که از مقاومت بسیار بالایی در برابر پوسیدگی، حرارت و غیره برخوردار است که بهترین گزینه برای استفاده در منزل می باشد.
برای تهیه انواع چوب به شرکت های مخصوص مراجعه کنید، اگر چنین شرکت هایی را نمی شناسید، شرکت آوا چوب را به شما معرفی می کنم که بهترین نمونه های چوب در آن موجود می باشد.
بهترین کارایی
یکی از ویژگی ترمو فنلاندی که دارد، این است که در اثر دمای زیاد مقاومت آن کاهش می یابد. به طور مثال اگر چوب ترمو در دمای بالاتر از ۳۰ درجه قرار بگیرد، مقاومت آن کاهش می یابد. در چنین صورتی از چوب نرم استفاده می شود که مقاومت بسیار بالایی دارد و از نظر محیط زیستی هم قابل استفاده است.

Leave a Reply